Przebieg realizacji projektu

Polesie na dwóch kółkach”

 

II edycja Akademickiego Pucharu Polski w Cross Country AZS MTB CUP „Polesie” w Urszulinie

26 sierpnia w Gminie Urszulin amatorzy i profesjonaliści brali udział w V edycji AZS MTB CUP. Impreza odbyła się w ramach festynu rowerowego „Polesie na dwóch kółkach”. Nie zabrakło sportowych emocji i dobrej zabawy. Impreza była częścią projektu: Urszulin, po pracy, Polesie” promocja marki lokalnej jako części marki regionu i została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013,  działanie 2.4B Marketing gospodarczy .

Urszulin już po raz drugi gościł kolarzy rywalizujących w ramach cyklu wyścigów AZS MTB CUP. W tym roku zawody cross-country były jednym z elementów całodziennego festynu rowerowego. „Polesie na dwóch kółkach”. Impreza rozpoczęła się rywalizacją młodziczki, młodzika i juniora młodszego. W każdej z kategorii triumfowali reprezentanci klubu LKK Start Tomaszów Mazowiecki, który pojawił się jak zwykle w mocnym składzie. Równocześnie uruchomione zostały stoiska, na których można było przetestować rowery, obejrzeć filmy rowerowe, czy wykonać serwis swojego jednośladu. Kolejny wyścig to rywalizacja kobiet, juniorów i mastersów. Wśród tych ostatnich o miano najlepszego walczyło 23 kolarzy – najlepszy okazał się Marek Kulik z Uniqa LKKG BGŻ. Jego klubowy kolega – Kamil Grenda – triumfował w kategorii juniorów. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Dorota Warczyk z LKK Start. W tym samym czasie odbywały się zabawy i wyścigi dla najmłodszych miłośników dwóch kółek. Następnie przyszedł czas na pokazy akrobacji rowerowych w wykonaniu Lubelskiej Grupy Artystycznej. Swymi widowiskowymi trikami mocno podgrzali atmosferę wśród licznie zgromadzonej publiczności. Po 14-stej wystartowali panowie z kategorii u-23 i elita. Już w połowie I rundy Radosław Rękawek wypracował sobie kilkunasto sekundową przewagę. Na kolejnych okrążeniach stale ją powiększał, jednak defekt opony na 5-tej rundzie odebrał mu szansę na triumf. Na ostatnich kilometrach w walce o zwycięstwo pozostali tylko trzej zawodnicy z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Najwięcej sił na finisz zachował Tomasz Szala, który o pół minuty wyprzedził Pawła Króla. Tomasz zwyciężył również w klasyfikacji Akademickiego Pucharu Polski w MTB, dzięki czemu zainkasował 500 zł i nagrody rzeczowe. W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się reprezentanci AZS UMCS Lublin. Warto zaznaczyć, że prawie w każdej kategorii wystartowali mieszkańcy Urszulina. Dla wielu z nich był to debiut w zawodach kolarskich. Festyn zakończył niezwykle dynamiczny koncert zespołu „PodobaMiSię”. Cała impreza ukazała, że na Polesiu można w ciekawy i aktywny sposób spędzić czas.

Eko Fest – Dni Kultury Ekologicznej 2012”


W dniach 7-8 lipca 2012 r. odbyła się jedna z imprez promujących ekologię, zdrowy tryb życia i walory przyrodniczo – kulturowe Gminy Urszulin, EKO FEST Dni Kultury Ekologicznej 2012.

Impreza jest częścią  projektu „Urszulin – po pracy, Polesie promocja marki lokalnej jako części marki regionu” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

Motywem przewodnim imprezy było propagowanie idei ekologii i postaw proekologicznych. Dzięki wsparciu funduszy europejskich oraz zaangażowaniu organizatorów i pracowników Gminy Urszulin udało się stworzyć bogaty program artystyczny. Trwająca dwa dni impreza obfitowała w wiele atrakcji, m.in. konkursy, pokazy, warsztaty muzyczne i koncerty. Kreatywność dzieci i młodzieży przedstawiających  swoje prace wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu zyskały uznanie publiczności.

Część artystyczną uwieńczyły Poleskie spotkania artystyczne, na których zaprezentowały się zespoły grające żywiołową i ciekawą folkową muzykę m.in.: Drewutnia i Orkiestra Świętego Mikołaja oraz gwiazda wieczoru laureatka festiwali Sopot Top Trendy i Opole 2012, „JULA”. Pomimo lejącego się żaru z nieba goście dopisali, tak miejscowi jak i przyjezdni. Wśród uczestników panowała przyjazna atmosfera, goście bawili się przednio do późnych godzin nocnych.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z imprezy.

„Festyn Kulturowy”

 

W dniu 19 sierpnia 2012 roku odbył się Festyn Kulturowy w Grabniaku nad malowniczym jeziorem Rotcze. Myślą przewodnią imprezy był powrót do korzeni, czyli wielowiekowej tradycji rybołówstwa na Pojezierzu Łęczyńsko- Włodawskim. Dlatego też w programie festynu dominowały ryby, rybacy, łódki, sieci oraz wszystko z tym związane. Były więc konkursy: na grillowana rybę, na najlepiej przyrządzoną rybę, wiedzy wędkarskiej, skrobanie ryby na czas i wiele podobnych. Uczestnikom tych konkursów przygrywały kapele ludowe z całego regionu, a oprócz nich na scenie popis gry aktorskiej dała m.in. młodzież z Urszulina, która przedstawiła spektakl pt. „Świtezianka”. Wieczorem sceną ustawioną tuż nad Rotczem zawładnęły zespoły grające muzykę szanty. Były „Trzy Majtki” z Gdańska zespół „Saak” oraz gwiazda wieczoru – Orkiestra Dni Naszych. Wieczór zakończył się eventem polegającym na wypuszczeniu w nocne niebo lampionów szczęścia.

Kampania promocyja Urszulina „Po pracy Polesie” jako części Województwa Lubelskiego w ramach projektu „Urszulin – po pracy, Polesie” promocja marki lokalnej jako części marki regionu.

Kampania promocyjna ma na celu: Promocję regionu lubelskiego poprzez opracowanie i wdrożenie przedsięwzięć z zakresu marketingu ukierunkowanego na kreowanie dobrego wizerunku marki lokalnej gminy Urszulin jako części Polesia pod kontem potencjalnych inwestorów, kontrahentów i turystów oraz z uwzględnieniem w kontekście marki regionu.

Działania jakie zostały podjęte w tym kierunku to:

  1. Opracowanie i wydruk przewodnika turystycznego, gdzie zostały wyznaczone i opisane trasy: rowerowe (3 pętle), nordic walking (4 pętle) i kajakowa (1 pętla).

  2. Promowanie Urszulina poprzez event promocyjny artystki „Jula”, na zorganizowanym „Eko Fest – Dni Kultury Ekologicznej” w dniu 8 lipca 2012 roku.

  3. Gadżety promocyjne Gminy Urszulin typu: mysz i klawiatura do komputera, podkładki pod mysz, koszulki, plecaki, piórniki inne. Na wszystkich wymienionych materiałach zostało zastosowane logo Gminy Urszulin.

  4. Tablice informacyjne zamontowanie na terenie Urszulina na których umieszczane będą najważniejsze informacje o gminie i jej atrakcjach.

  5. Opracowanie i wydruk ulotki o terenach inwestycyjnych Gminy Urszulin, na której zamieszczone będą działki, którymi Gmina dysponuje do sprzedaży.